Ako si vybrať z ponuky vhodný ventilátor?

 
 
 

Ako si vybrať z ponuky vhodný ventilátor?

Na ľavej strane nájdete lištu so základnou ponukou produktov. Ak hľadáte vhodný ventilátor, pri výbere by ste mali zvážiť:

1. Ak ventilátor bude vyfukovať vzduch do potrubia s dĺžkou nad 12 m pri zachovaní prierezu pre odsávaný objem vzduchu - orientujte sa len na radiálne ventilátory, ktoré poskytujú vyšší tlakový výkon.

2. Ak ventilátor bude vyfukovať vzduch do potrubia s dĺžkou pod 12 m pri zachovaní prierezu pre odsávaný objem vzduchu - môžete použiť axiálne ventilátory MiniVent ale aj radiálne ventilátory.

3. Ak ventilátor bude vyfukovať vzduch do potrubia s dĺžkou nad 12 m pri znížení prierezu pre odsávaný objem vzduchu (veľa úžívateľov na stúpačku s malým priemerom) - orientujte sa len na radiálne ventilátory, ktoré poskytujú vyšší tlakový výkon.

4. Ak ventilátor bude vyfukovať vzduch do potrubia s dĺžkou pod 12 m pri znížení prierezu pre odsávaný objem vzduchu (veľa úžívateľov na stúpačku s malým priemerom) - orientujte sa len na radiálne ventilátory, ktoré poskytujú vyšší tlakový výkon.

5. V rodinných domoch vo všeobecnosti je pri správnej montáži dostačujúci výkon axiálnych ventilátorov MiniVent.